SAHA-LAB ÖLÇÜMLERİ

 Hizmetlerimiz 

Araç üzeri yol datası toplama

Geliştirme projelerinde ihtiyaç olan tüm araç üstü veri toplama işlerini anahtar teslim olarak yapabilmekteyiz. Aracın yorulma dayanımı ve performans verileri başta olmak üzere, farklı sürüş koşullarında toplanan veriler, ham olarak ya da belirlenen yönteme göre işlenerek teslim edilebilir. İhtiyaç dahilinde toplanan veriler işlenerek belirtilen ihtiyacı karşılayacak nitelikte raporlanır.


mtcd1

 

Yorulma ve mukavemet inceleme amaçlı gerinim (strain) ölçümleri

20 yıla yakın süre gelen bilgi birikimi ile yorulma ve mukavemet odaklı problemlerin ölçülerek sunulması tarafımızdan gerçekleşmektedir. Analiz verilerinin incelenerek sensör uygulama noktalarının karar verilmesi, kullanım şartlarının belirlenmesi, toplanan verilerin sınıflandırılması ve işlenmesi bu tip çalışmaların kapsamında gerçekleştirilmektedir.


 


Regülasyon ölçümleri

Regülasyonlarda işaret edilen, sıcaklık, kuvvet, ivme, gerinim, ölçüm çalışmaları tarafımızdan gerçekleştirilmekte ve raporlanmaktadır.


Inline images 6

 

Sıcaklık, basınç, ivme, deplasman, kuvvet ölçümleri

Laboratuvar ya da saha koşullarında ürün geliştirme ya da kalifikasyon süreçlerinde ihtiyaç duyulan, sıcaklık, basınç, ivme, deplasman, kuvvet gibi büyüklüklerin ölçüm ve raporlandırılması tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Toplanan veriler talep edilen veri işleme ihtiyaçlarına göre değerlendirilerek raporlandırılmaktadır.

 

Can-Bus veri toplama

Araç uygulamalarında Can-Bus hattı izleme ve kayıt çalışmaları tarafımızdan gerçekleştirilen hizmetlerdendir.


Taşıt dinamiği – ADAS ölçümleri

Taşıt dinamiği ve ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) amaçlı pozisyon, ivmelenme hareketleri, kayma açısı (slip angle), fren mesafesi gibi ölçümler tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.

Yeniliklerden haberdar olmak için E-Bültene Abone Olun...