YARDIMCI HİZMETLER

 Hizmetlerimiz 

Analiz ve Simülasyon

Projelerinize tasarım ve analiz mühendislik hizmeti desteği verebiliriz. Araç ve komponent bazında analiz ve simülasyonlar yapının daha iyi anlaşılmasına, tasarımın optimizasyonuna yardımcı olur. Testin yapılamadığı şartlarda simülasyon tamamlayıcı görev alabilir. Taşıt dinamiği, yorulma, CFD Akışkanlar dinamiği, termal analizler, titreşim, akustik, darbe-şok gibi çalışmaları yapabiliyoruz. ROPS, FOPS, ECE R66, ECE R107 gibi tip onay testlerinin simülasyonlarını yapabilmekteyiz.


puntosuz-direk-vonmises

sasi

resultall_2

 

 

Test Fikstürü

Size en uygun, ekonomik fikstürün tasarımı ve imalatını yapabiliriz. Gerek yapısal gerekse titreşim-şok olsun, test edilecek yapıların test cihazına bağlanması için fikstürler gerekmektedir. Bu fikstürlerin testin çalışmasına uygun, yeterli mukavemette, istenen doğal frekanslarda yapılması ve çoğu zaman hızlı tedarik edilmesi gerekmektedir. Firmamız sahip olduğu tasarım-analiz-ölçüm kabiliyetleriyle ve test fikstürlerini merkez içindeki atölyesinde üretmektedir.


resultall_2 

 

Yol Datası İşleme

Test süresince veya saha testlerinde strain, ivme, kuvvet, sıcaklık, basınç, CAN bus, dijital veriler gibi parametreleri ölçebilir, bunları yorumlayabilir ve sürekli izleyebiliriz.

 

Test Şartnamesi Oluşturma

Bazen elinizde net bir test şartnamesi olmayabilir. Yol verisi toplama ve bilgisayar destekli analiz gibi faaliyetleri geçmiş tecrübemiz ile harmanlayarak, ürününüzün ticari öngörülerinize uygun tasarımlanmış olduğunun kontrolünü yapabileceğiniz test şartnamesi geliştirebiliriz. Toplanan verilerin işlenerek eşlenik test senaryoları oluşturulması, hızlandırılarak eş hasarın daha kısa sürelerde verilmesi çalışmaları nCode yazılımı yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Doğrudan kuvvete maruz kalan yapılar ya da titreşim yüküne maruz kalan yapılar için bu çalışma gerçekleştirilebilir.

 

Eğitim-Danışmanlık

Yapısal dayanım, titreşim, akustik, termal, akış gibi alanlarda teste yardımcı ve tamamlayıcı mühendislik çalışmaları ve danışmanlığını yapabilir, bu konularda eğitim verebiliriz.

Test hizmeti yapılma sürecinde test merkezimize ziyarete gelen personelinizin zamanını en iyi şekilde değerlendirmek için test merkezi yerleşkemizde aşağıdaki konularda eğitim alabilirsiniz:

       Yorulma

       Titreşim

       Gürültü

       Ölçüm teknikleri

       Sonlu elemanlar analizi

 

Test Sistemi Tasarımı

Size özel test sistemi tasarımı ve imalatı gerçekleştirebiliriz.

Yeniliklerden haberdar olmak için E-Bültene Abone Olun...